Tøffere enn toget Skriv ut E-post
Fire flate - Anmeldelser
tirsdag 20. juli 2010 18:32

Å være på konsert med Farmers Market er som å bli truffet av toget.

farmers market-1

De sitter midt i fleisen på publikum fra første låt, og man ramler ikke av før den siste tonen er spilt. Da driver svetten av panna til både musikere og publikum.

Hemningsløst

De som er ute etter stillferdige og kontemplative musikkopplevelser, skal ikke gå på konsert med Farmers Market. Er man derimot ute etter en hemningsløs musikalsk totalopplevelse, ja, da har du kommet på rett sted. Med utgangspunkt i balkanjazz (eller hva man nå skal kalle det), tar de for seg alt fra Carola til Michael Jackson og fyrer de av den ene musikalske salven etter den andre med total mangel på respekt, men med enorm timing, tonnevis av burlesk humor, og et musikalsk nivå nesten ingen er i nærheten av.

Etterskjelv

De 1100 som var i Aleksandraparken mandag rister ennå av etterskjelvene etter konsertene. Man tenker, finnes det musikanter i Norge (eller verden) som er like ville og gale i hodet som Stian Carstensen? Jada, det finnes fire til, de spiller alle i Farmers Market.

De tok også for seg Stevie Wonder. Sir Duke vil aldri bli den samme låta for denne anmelderen etter at den har vært gjennom i kverna til Farmers Market. Og gitaristen Nils Olav Johansen er en fantastisk vokalist, mer er det ikke å si om den saken. Hadde Stevie Wonder hørt Farmers Markets versjoner av låtene sine, hadde han ledd i dagesvis.

farmers market-3

Tekst: Bjørn Sandnes

Foto: Martin Tosterud

 

Legg til kommentar


Sikkerhetskode
Vis ny kode

Kopirett © 2010 Fire Flate. Alle rettigheter reservert.
Joomla! er fri programvare utgitt under GNU/GPL License.
 

improv-journalistikk! @fireflate tweeter